Wydarzenia - ROD Zalesie w Pile

Przejdź do treści

Wydarzenia

Aktualności
Wizyta w ROD "Zalesie"
"Przyjaciele ogrodu"

W mglisty wtorek 22 października 2019 r. wychowawczynie klas 1c i 3c ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Pile zorganizowały wycieczkę na działki "Zalesie" w Dolaszewie. Działania odbyły się w ramach planu rocznej współpracy "Przyjaciele ogrodu", a spotkanie nosiło tytuł "Jesienne dary ogrodu". Wyjście połączone było z przedstawieniem historii ROD "Zalesie". Dzieci doskonaliły umiejętność uważnego słuchania. Rozwijały zainteresowania jesienną przyrodą i wrażliwością na jej piękno. Jesteśmy przekonane, że zostały utrwalone wiadomości o jesieni i darach jakie nam oferuje.
Uczniowie rozpoznawali i nazywali warzywa i owoce. Zapoznali się z pracą ogrodnika oraz poznali narzędzia potrzebne do pracy w ogrodzie. Sami ochoczo grabili liście, zrywali malinki i jabłka prosto z drzewa. Razem z panem Mariuszem dokarmiali ptaki zimujące w Polsce. Najmłodsi dzielili się własnymi doświadczeniami i przeżyciami. Był też czas na radosną integrację na placu zabaw.
Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. na dzieci czekała gorąca herbatka i słodki poczęstunek. Na koniec uczniowie pięknie podziękowali pani prezes Iwonie Krzaczkowskiej i panu Mariuszowi Lewandowskiemu zapraszając chętnych działkowców na kolejne spotkanie w szkole.
Wycieczka była udana.

Opracowanie: Beata Foszcz, Katarzyna Sykutera- Świerczyńska

                                       Dzień Działkowca 24.08.2019

 
    W ciepłą, słoneczną sobotę 24.08.2019 r., na terenie ROD "Zalesie" w Pile, odbył się coroczny Dzień Działkowca. W tym roku uroczystości odbyły się pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego pana Eligiusza Komarowskiego.
 
Festyn otworzyła pani prezes Iwona Krzaczkowska, która serdecznie powitała wszystkich działkowców, ich rodziny oraz przybyłych gości, a byli nimi:
 
Starosta pilski – Eligiusz Komarowski
 
Przewodnicząca Rady Miasta Piły – Maria Kubica
 
Prezes Zarządu PZD Okręgu pilskiego – Marian Praczyk
 
Członek Rady Okręgu PZD w Pile  - Ryszard Grzelak
 
Prezes ROD „Drzymała” – Wiesława Kamińska
 
 
   Zarząd ROD „Zalesie” przygotował i zagwarantował wspaniałą zabawę wszystkim uczestnikom. Podczas festynu odbył się konkurs wiedzy ekologicznej pt. "Jakim jesteś działkowcem?", w którym działkowcy wykazywali się swoją wiedzą na temat upraw ekologicznych. Nie zabrakło również konkurencji sprawnościowych dla dzieci i dorosłych, w których każdy uczestnik mógł sprawdzić swój refleks, celne oko i sprawną rękę. Każdy zawodnik otrzymał praktyczną nagrodę. Po wspólnych zabawach na działkowców i gości czekał swojski poczęstunek.  Wspólna integracja wszystkich uczestników trwała do późnych godzin wieczornych, a impreza zakończyła się zabawą taneczną.
 
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Dzień Dziecka 2019

W sobotę 08 czerwca 2019r. na terenie ROD „Zalesie” odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka.  Przy akompaniamencie śpiewających ptaków, a także dziecięcej muzyki, radośnie spędzało czas ponad 60-cioro dzieci razem z opiekunami.
Zarząd ROD wraz z animatorkami p. Kasią i p. Kasią (tak, to nie żart) przygotował dzieciom wiele atrakcji, m. in. wyścigi rzędów, gry i zabawy ruchowe (rzuty oszczepem, biegi w workach, biegi przez „bezpieczne” płotki), integracyjne zabawy z chustą Klanzy, rysowanie kredą, kolorowanki dla najmłodszych i tradycyjne łowienie rybek. Teren przy świetlicy wyposażono w stoły biesiadne i ławy, przy których zasiadły rozbawione dzieci razem z najbliższymi. Ogrodzony teren tuż przy Domu Działkowca, w bezpośrednim sąsiedztwie działek rodzinnych i z dala od ulicznego ruchu, stworzył dzieciakom przez trzy godziny przemiłą atmosferę na łonie natury.
Wiele radości sprawiły świętującym przejażdżki na kucyku, poczęstunek – pieczone kiełbaski z dużego ogrodowego grilla, napoje i słodycze, ale największą radością była wata cukrowa dostosowana wielkością do życzenia dziecka (rozmiar S aż do XXL) i losy szczęścia po zakończonej zabawie. Na dorosłych czekały kiełbaski z grilla podawane z musztardą i keczupem, oraz nielimitowana kawa i herbata.
Gwar dzieci na terenie ROD „Zalesie” był niesamowity, a wigoru dodawał im właśnie fakt, że przez kilka godzin mogły być na świeżym powietrzu przy sprzyjającym ich świętu słonecznym i ciepłym dniu. Dzieci bawiły się wspaniale, śpiewały, tańczyły a co najważniejsze – były naprawdę szczęśliwe i zadowolone, a jak od dawna wiadomo „szczęśliwe dziecko, to szczęśliwy rodzic”.
Już teraz zapraszamy na kolejne wydarzenia i śledzenie naszej „działkowej” strony.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::


Dzień Działkowca w ROD ,,Zalesie”

W upalne sobotnie popołudnie 18.08.2018r. w ROD ,,Zalesie” odbył się tradycyjny piknik rodzinny z okazji Dnia Działkowca. Prezes ROD Andrzej Krogulec przywitał zaproszonych gości i zebranych uczestników – działkowców z rodzinami i przyjaciółmi. Okręgowy Zarząd PZD reprezentowała pani Maria Fojt – wiceprezes zarządu. Na uroczystości przybyli przedstawiciele miejskich i powiatowych władz samorządowych: pani Beata Dudzińska – wiceprezydent Miasta Piła, pani Maria Kubica – wiceprzewodnicząca Rady Miasta Piła, pan Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski, pan Dariusz Chrobak – Wójt Gminy Szydłowo. W krótkim wystąpieniu pani Maria Fojt podkreśliła wieloletnią owocną współpracę PZD i poszczególnych ogrodów z samorządami miasta i powiatu. W podobnym tonie wypowiadali się w/w samorządowcy. Po wystąpieniach gości rozpoczęła się biesiada połączona z tańcami, konkursami itp. Uroczystości trwały do późnych godzin wieczornych.

Zenon Artowicz

Dzień dziecka w ROD "Zalesie"

Wbrew powszechnym opiniom wspaniała upalna wręcz pogoda nie przyczyniła się do masowego udziału dorosłych i dzieci w imprezie z okazji Dnia Dziecka. Uroczystość rozpoczęła się w sobotnie południe, 9 czerwca br. Zgodnie z wieloletnią tradycją największą atrakcją była przejażdżka konna. Nie zabrakło też chętnych do udziału we wszelkiego rodzaju grach i konkursach. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek – nagrodę. Po trudach
i biegach konkursowych, z apetytem zjadano pieczoną kiełbaskę i przygotowane dla dzieci słodycze. Mimo męczącego słońca dziecięca impreza była udana.

Opracowanie tekstu, foto migawki: Zenon Artowicz.

78. Rocznica Zbrojnej Agresji ZSRR na Polskę.

17 września, w Dniu Pamięci Ofiar Agresji Sowieckiej i Światowego Dnia Sybiraka pilanie spotkali się pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu, aby upamiętnić to tragiczne wydarzenie i jego ofiary.
W programie artystycznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Pile.
W uroczystościach głos zabrali Prezydent Piotr Głowski  oraz przewodniczący pilskiego oddziału Związku Sybiraków.  Licznie zgromadzone delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem.
Polski Związek Działkowców Okręgowy Zarząd w Pile reprezentowany był przez ROD „Zalesie”.
Nasz ogród wystawił poczet sztandarowy w składzie: Jerzy Skonieczny, Zbigniew Siłakowski, Andrzej Krogulec – prezes ROD „Zalesie”. Delegacja składająca kwiaty pod pomnikiem: Nina Rudzik, Elżbieta Skonieczna, Mariusz Wieczorkiewicz, Marian Praczyk – prezes Okręgowego Zarządu PZD w Pile.

Opracowanie tekstu, foto migawki:
Adam Strzebiński

DZIEŃ DZIAŁKOWCA W ROD "ZALESIE"

Udany okazał się tegoroczny Dzień Działkowca w ROD "Zalesie", którym zarządza pan Andrzej Krogulec, nie tylko ze względu na piękną, słoneczną pogodę ale również na zaproszonych gości i działkowiczów, którzy licznie przybyli na uroczystość.
Krótkim przemówieniem Prezes rozpoczął uroczystość. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, przedstawiciele władz powiatu pilskiego.
Po części oficjalnej  kolej przyszła na konkursy i zabawy przygotowane z myślą o działkowcach i ich najbliższych. Wśród atrakcji znalazły się konkurencje wymagające od uczestników szybkości i zręczności "Ogrodnik", skoczność "Skoki w workach", wytrzymałości i silnej głowy "Karuzela", celnego oka i pewnej ręki "Rzutki", siły wyścig taczek i przeciąganie liny. Ta ostatnia konkurencja cieszyła się największym zainteresowaniem i wyzwoliła najwięcej emocji wśród działkowiczów.
Po zmaganiach sportowych wyśmienicie smakowały przygotowane potrawy i zimne napoje serwowane w dziłkowym bufecie. Skoczna, wesoła muzyka zachęcała do pląsów. Toteż pod wiatą przybywało tancerzy. Obchody Dnia Działkowca zakończyły się po północy.


Dzień Dziecka
                            
                        

Dzień Dziecka w ROD ,,Zalesie”
Niestety nie można napisać jak co roku ,,...w piękny słoneczny dzień ...” Dzień nie był słoneczny. Niemniej był piękny. Każdy Dzień Dziecka jest i musi być wspaniały. Tak było w sobotę 17. czerwca br.
W ROD ,,Zalesie” świętowały dzieci, wnuczki i prawnuczki działkowców. Dokładnie o godz.12.00 rozpoczęła się piękna impreza. Jak zawsze największą popularnością cieszyła się jazda na kucyku. Nie zabrakło też innych ciekawych zabaw i konkursów. Wspaniałą organizatorką i prowadzącą była jedna z naszych działkowiczek. Wielką popularnością cieszyło się też łowienie rybek prowadzone przez Panią Reginę Marszałek.
W zabawach i konkursach wszyscy byli zwycięzcami. Każde dziecko otrzymało nagrodę i upominek. Po przeżyciach i wysiłkach można było posilić się kiełbaską, gofrem i innymi słodyczami. Oby w przyszłym roku dopisała pogoda.

Opracowanie tekstu Zenon Artowicz
Foto migawki Zenon Artowicz, Adam Strzebiński


XXXV-lecie ROD "ZALESIE"

Rodzinny Ogród Działkowy „Zalesie” ma już 35 lat.

W sobotę, 20 sierpnia br. obchodziliśmy jubileusz naszego ogrodu. Już od wczesnych godzin porannych trwały przygotowania do popołudniowej uroczystości. Chętni działkowicze pomagali rozstawiać namiot, stoły, ławy i dekorować plac. Przed godziną 17, na plac zaczęli schodzić się działkowicze w towarzystwie swoich najbliższych. Przybyli również zaproszeni goście: Wiceprezes OZPZD w Pile Maria Fojt, starosta pilski  Eligiusz Komarowski. Swoją obecnością zaszczycili nas również: prezydent Piły Piotr Głowski, wójt gminy Szydłowo Dariusz Chrobak, przedstawiciel Nadleśnictwa Zdrojowa Góra starszy strażnik leśny Józef Górzny i kierownik Posterunku Policji w Szydłowie mł. asp. Marcin Domagalski. Goście z zainteresowaniem oglądali kroniki opisujące historię ogrodu a na koniec dokonywali wpisów życząc jubilatom wielu dalszych „owocnych” lat.
Jako pierwszy głos zabrał prezes ROD „Zalesie” Andrzej Krogulec, który powitał wszystkich gości, przedstawił przebieg uroczystości i życzył wszystkim niezapomnianych wrażeń.
Następnie głos zabrała wiceprezes Okręgowego Zarządu PZD w Pile Maria Fojt, która wspomniała historię ogrodu i jego początki oraz działkowców, którzy mieli duży wkład w tworzenie działek. Za pracę na rzecz związku i ogrodu wyróżnieni zostali:
*Odznaką za Zasługi dla Polskiego Związku Działkowców – Zenon Artowicz.
*Złotą Odznaką Zasłużonego Działkowca: Edward Doraziński, Janina Rudzik, Zbigniew Siłakowski, Elżbieta Skonieczna, Ryszard Steinke, Kazimiera Trompa, Emil Wolak.
*Dyplomy uznania i podziękowania otrzymali: Alojzy Andrzejewski, Barbara Bogdanowicz, Budzyński Kazimierz, Waldemar Ciepiela, Jan Dryja, Barbara Grajewska, Mieczysław Gumny, Stefan Jaskólski, Antoni Jeliński, Henryk Kacperski, Eugenia Kledzik, Adam Kulwas, Zygmunt Laskowski, Adam Markowski, Regina Marszałek, Edmund Mięsikowski, Jerzy Pasternacki, Teresa Proficz, Ryszard Proficz, Teresa Rebelska, Ryszard Rudzik, Krzysztof Stawikowski, Bożena Steinke, Teodor Tamborski, Edmund Walaszczyk, Marian Zawal, Anna Żółtowska.
Z okazji jubileuszu Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Zalesie",  Wiceprezes OZPZD Maria Fojt w imieniu Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego przekazała puchar na ręce Prezesa Andrzeja Krogulca.
Po wyróżnieniach głos zabrali przedstawiciele lokalnych władz. Składali życzenia oraz gratulowali osiągnięć.
Po części oficjalnej nastąpiła kolej na konkursy i zabawy przygotowane z myślą o działkowcach i ich najbliższych. Wśród atrakcji znalazły się konkurencje dla najmłodszych i tych trochę starszych: przeciąganie liny, kręcenie hula- hopem, „sadzenie i zbieranie ziemniaków”, wyścigi taczek. Ta ostatnia konkurencja cieszyła się największym zainteresowaniem i wyzwoliła najwięcej emocji wśród działkowiczów.
Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na skosztowanie przygotowanych potraw i relaks przy muzyce. Nawet późna pora nie przeszkodziła działkowiczom w obchodach  jubileuszowych.


Dzień Dziecka w ROD "Zalesie".

Zgodnie z wieloletnią tradycją ROD ,,Zalesie”, dnia 11 czerwca br. odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka.
Jak zawsze dopisała pogoda.
Konkursy dla dzieci:
1. Łowienie rybek dla najmłodszych,
2. Bieg w workach,
3. Hula- hop,
4. Rysowanie na betonie,
5. Bieg z ,,jajkiem na łyżeczce”
Największą atrakcją (jak zawsze) była przejażdżka na koniku.
Festyn ,,prowadził” prezes ROD Andrzej Krogulec
Gry i zabawy prowadzili: Pani Regina Marszałek i Panowie Józef Bartusik i Zbigniew Siłakowski.
O zabezpieczenie logistyczne dbały Panie: Kazimiera Trompa wraz z córką Renatą Grochowską, Janina Rudzik, Elżbieta Skonieczna Bożena Steinke i Jej mąż Ryszard Steinke.

Foto migawki Zenon Artowicz.


Wróć do spisu treści